Zamanımı Yönetebiliyorum: Zaman Yönetimi Becerileri ile Bireysel Nitelik Artışı Eğitimi

Zamanımı Yönetebiliyorum: Zaman Yönetimi Becerileri ile Bireysel Nitelik Artışı Eğitimi

Zamanımı Yönetebiliyorum: Zaman Yönetimi Becerileri ile Bireysel Nitelik Artışı Eğitimi

Taşıyıcı: Zaman Yönetimi Becerileri

Zaman, hayatta sahip olduklarımız içerisinde en değerlilerinden bir daha geri getiremeyeceğimiz bir kavramdır.

Bizi hayatta tutabilecek en temel yeteneklerimizden birisi de, zamanımızı yönetebilmemizdir. Açıkçası zaman yönetimi, hayatımızın yönetilmesi demektir.

Zaman yönetimi, hayatımızı sürekli ertelemek ve işlerimizi ağırdan almaktan bizi korur ve mükemmel bir öz – disiplin sağlar. Üretkenliği artırmaktan çok daha fazlasıdır.

Zamanı akıllıca yönettiğimizde, stresimizi düşürürken, hayatımızın toplam kalitesini de artırmaktayız.

Kendinizi sürekli günlük bir aktivite ile çaresizce uğraşırken bulduğunuzda veya yapmak zorunda olduğunuz bir konunun üstesinden gelmeye çalışırken, söylenebilir ki efektif zaman yönetimi konusunda henüz ustalaşmış sayılmazsınız.

Zamanı Yönetebiliyorum aslında Hayatı Yönetmekle ilgili bir proje.

Projenin hedefi ise, zamanı akıllıca kullanma bilincini gençler arasında yaygınlaştırmak.

Proje kapsamında düzenlenecek eğitimlerle, Zamanı yönetmeyi öğrenen gençler, öğrendiklerini akran eğitim modeli kullanarak arkadaşlarıyla da paylaşacak.

Zamanı yönetme bilinci toplumda Proje kazanımları paylaşıldıkça yaygınlaşırken, Efektif zaman yönetimi konusunda genç ustalar birer birer ortaya çıkacaktır.

Projenin metodolojisi;

1.         Proje Temel Ekibini yani 1. Kuşak Proje Eğitmenleri hazırlayacak olan Çekirdek Profesyonel Eğitmen Grubu (Akademisyen, Profesyonel Yönetici, İş Kadınları veya İş Adamlarından oluşacak.)

2.         Eğitim Alan Proje Temel Ekibinin, İllerine dönerek İkamet ettikleri alanlarda Eğitimleri genç ve genç yetişkinlere yaygınlaştırmaları

3.         Eğitim Alanlar arasından 2. Kuşak Proje Eğitmenleri ekibinin yetiştirilmesi ( 3 günlük toplantılar – 25 kişilik gruplar )

4.         Proje yaygınlaştıkça hem eğitim alanların sayısı hızla artacak hem eğitim veren Proje Eğitmenlerinin sayısı hızla artacaktır.