3D GooD

3D GooD

3D GooD

Taşıyıcı: Social MarketLab

Social MakerLab, yeni teknolojileri kullanarak toplumdaki sorunları çözmek ve yenilikçi çözümler üretmek amacıyla kurulan bir inovasyon merkezi.

3D GooD markası da Social MakerLab ekibinin hayata geçirdiği sosyal girişimlerden bir tanesi olarak hayata geçiyor.

3D GooD, 3 boyutlu yazıcılarla üretilen bir tasarım çanta markası.

3D GooD markasının doğuşu bizim için güzel ve güçlü bir hikayeye dayanıyor. Suriye’de mimarlık öğrencisiyken savaştan kaçıp İstanbul’a gelen Omar ile tanıştık. Türkiye’de 3 milyona yakın Suriyeli olduğu biliniyor ve Omar onlardan sadece bir tanesi. O, en büyük hayali mimar olmak olan ve bu hayallerini İstanbul’a kaçtığında ertelemek zorunda kalan biri. Bir araya geldiğimizde 3 boyutlu tasarım bildiğini ve bunu kullanmak istediğinden bahsetti. Beraber çanta tasarımları yapmaya başladık ve 3 boyutlu yazıcılarla üretime başladık. Yeni teknolojilerle, fütüristik çizgiler taşıyan bir moda markası yarattık.

Çantaların satışından elde ettiğimiz gelirle; Suriye’den gelen 18-25 yaş arası ilgili gençlere yeni teknolojileri öğrenebilecekleri, deneyimleyebilecekleri ve teknolojiyi kullanarak nasıl değer yaratabileceklerini aktaracağımız eğitimler düzenleyeceğiz.

Amacımız; yeni teknolojilerle değer yaratmak, hayallerini ertelemeden onlara nasıl yeniden başlayabileceklerini göstermek ve beraber daha güzel, güçlü hikayeler yaratmak.